Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do

Zestawy do masażu (drenażu) limfatycznego

Presoterapia, masaż, czy drenaż limfatyczny to określenia opisujące zabieg fizjoterapeutyczny wybranych części ciała poprzez rytmiczny sekwencyjny ucisk mający na celu wymuszanie równowagi pomiędzy objętością płynu przechodzącego z tętniczych naczyń włosowatych do śródmiąższu w procesie filtracji, a powrotem płynu ze śródmiąższu do żylnych naczyń włosowatych w procesie reabsorpcji i drenażem ze strony naczyń włosowatych układu chłonnego (*). Terapia uciskowa jest zalecana przy dolegliwościach związanych z obrzękiem tkanek, czy ogólnie z problemami krążenia. Wynalazcą takiej metody drenażu jest duński fizjoterapeuta Emil Vodder. Od czasu opracowania tej metody (MDL) w roku 1930, stała się ona popularna i powszechnie znana na całym świecie.

Sercem systemu do zabiegów fizjoterapeutycznych marki ALANCE jest sterownik z wbudowaną pompą powietrza, do którego podłącza się wielo-komorowe mankiety masujące wybrane części naszego ciała. Każdy zestaw do masażu limfatycznego ALANCE wykorzystuje mankiety 5-komorowe a algorytmy wbudowane w sterownik mają na celu pobudzenie przemieszczania chłonki w kierunku węzłów chłonnych, gdzie zostanie poddana filtracji. Wskutek stosowania tych prostych zabiegów, możliwych do wykonywania w domu dzięki zestawom do masażu limfatycznego, osoby cierpiące na obrzęki ciała lub będące w okresie rekonwalescencji po urazach lub przebytych operacjach są w stanie samodzielnie ulżyć w dolegliwościach. Obrzęki powstałe po radioterapii, chemioterapii, zaburzenia krążenia żylnego, którego następstwem może być "uczucie ciężkich nóg" oraz widoczne zmiany kształtu oraz powiększenie objętości kończyn może być skutecznie łagodzone przez codzienne w pełni zautomatyzowane procesy drenażu trwające 15 lub 30 minut. 

(*) - Adam Zborowski "manualny drenaż limfatyczny" tom 3 wyd. IV zmienione i uzupełnione

Wykorzystanie mankietu na rękę, będzie szczególnie wskazane dla większości kobiet po przebytej amputacji piersi i węzłów chłonnych, które codzienne powinny samodzielnie wykonywać ćwiczenia ręki, aby pobudzać układ chłonki do normalnego funkcjonowania. Automatyzacja takiego procesu zdecydowanie poprawi funkcjonowanie układu chłonnego i zapobiegnie powikłaniom prowadzącym do stanu zapalnego i konieczności przyjmowania leków lub zastrzyków rozrzedzających krew. Poza tym w czasie automatycznego zabiegu fizjoterapeutycznego można wykonywać inne czynności ograniczone tylko długością przewodów pomiędzy mankietem a sterownikiem. 

Istnieją PRZECIWSKAZANIA DO STOSOWANIA takich zabiegów. Jeżeli jesteś chory na jakąkolwiek z niżej wymienionych dolegliwości MUSISZ ZAWSZE SKONSULTOWAĆ SIĘ ze swoim lekarzem specjalistą: 

  • miażdżyca, choroba zakrzepowa kończyn, żylaki (skłonność do pękania), zaburzenie czucia,
  • rozległe rany, niezagojone blizny, wysypki, stany zapalne skóry, oparzenia,
  • rozrusznik serca, zawał, choroba nowotworowa zlokalizowana w miejscach potencjalnych zabiegów fizjoterapeutycznych,
  • nadciśnienie tętnicze, niewydolność nerek,
  • implanty stawów oraz silikonowe wypełnienia ciała,
  • osteodystrofia oraz ciąża.

Stosowanie zestawów do masażu limfatycznego ALANCE zdecydowanie przyspieszy powrót do pełni sił. Początkowo takim zabiegom poddawane były kończyny dolne i górne, aktualnie rozwój tej dziedziny zaowocował gotowymi mankietami do ćwiczeń w talii (w celu modelowania sylwetki) oraz pleców i kręgosłupa dając ulgę przy bólach kręgosłupa w odcinkach szyjnym i lędźwiowym, łopatek, bioder oraz miednicy.  

Koreańska marka ALANCE posiada ponad 15-letnie doświadczenie w produkcji urządzeń i zestawów do masażu limfatycznego, jako pierwsza na świecie zaprojektowała i wykonała matę - materac do terapii bólów pleców i kręgosłupa. Mata wraz ze sterownikiem może być wykorzystywana również przez wszystkie osoby, których dolegliwości wynikają z braku ergonomicznej pozycji w czasie wielogodzinnej pracy jak np. kierowcy czy pracownicy biurowi.

 

Produkty marki ALANCE na tle konkurencji wyróżniają się funkcjonalnością, trwałością oraz wyglądem.  Decydujące znaczenie dla skuteczności masażu limfatycznego ma dobór wielkości mankietu. Mankiet założony na nogi lub rękę musi mieć luz (około 3-5m w obwodzie) który zostanie wypełniony sprężonym powietrzem. Zbyt luźny mankiet uniemożliwi skuteczną presoterapię i efekty masażu mogą okazać się gorsze od oczekiwań. Podobnie zbyt ciasny mankiet będzie przeszkodą w uzyskaniu optymalnego efektu masażu limfatycznego. Aktualnie producent oferuje 5 rodzajów mankietów do drenażu limfatycznego nóg (pomiar obwódu w górnej części uda: M-60cm, L-64cm, XL-67cm XXL-77cm X-Long 70cm). Wybierając mankiety czy zestawy do masażu limfatycznego marki ALANCE będziesz mieć przyjemność z korzystania z produktów wyjątkowo ładnych, trwałych i niezawodnych.  

 

Zestawy do masażu limfatycznego ALANCE wykorzystują sterownik GDM03 posiadający tryb ręczny i 2 auto- matyczne tryby napełniania komór mankietów. Pełny cykl trwa 15 lub 30 min. Mamy do wyboru 8 zakresów ciśnienia (odpowiada to zakresowi 20-520mmHg), które ustawiamy ręcznie lub przy wykorzystaniu pilota. Pierwsze zabiegi rozpoczynamy od zakresu pierwszego najniższego a następnie podnosimy ciśnienie w zależności od reakcji naszego organizmu i samopoczucia. Dobór właściwego ciśnienia zabiegu jest równie ważny jak rozmiar mankietu.

Zestawy do masażu limfatycznego składają się ze sterownika i wybranego mankietu. Sterownik automatycznie rozpoznaje typ podłączonego mankietu. Do zestawu można dokupić w późniejszym czasie inne typy mankietów lub zakupić zestaw pełny. Podczas zabiegu drenażu można korzystać jednocześnie tylko z jednego mankietu. 

 

Szczególne zainteresowanie Pań budzą zestawy do masażu limfatycznego, które pielęgnują i wspomagają piękną sylwetkę poprzez zabiegi na nogach i talii. Dzięki regularnym ćwiczeniom talii (2x 15min) udaje się modelować talię oraz wyszczuplać uda i ramiona pozbawiając nadmiernego cellulitu.  

 

Do wybranego zestawu warto dokupić rękaw na przedramię lub na nogi, zawsze można taki mankiet wykorzystać do zabiegów relaksacyjnych czy terapeutycznych po doznanych przeciążeniach czy zwichnięciach, które przydarzają się niestety bardzo często.

  

Zainteresowane osoby proszę o kontakt telefoniczny, istnieje możliwość obejrzenia lub przymierzenia wybranych zestawów do masażu limfatycznego firmy ALANCE w uzgodnionym terminie. Produkty sprzedawane przez firmą AQUASOL objęte są 2 letnią gwarancją producenta.

 

ALANCE pilot bezprzewodowy do GSM03

ALANCE pilot bezprzewodowy do GSM03
ALANCE pilot bezprzewodowy do GSM03

Pilot bezprzewodowy do sterownika GSM03.

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 50,00 zł
szt.

ALANCE wstawka powiększająca mankiet nóg

ALANCE wstawka powiększająca mankiet nóg
ALANCE wstawka powiększająca mankiet nóg

Komplet wstawek powiększający rozmiar (obwód) mankietu do masażu limfatycznego nóg marki ALANCE.

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 100,00 zł
zestaw

ALANCE mankiet do masażu limfatycznego ręki

ALANCE mankiet do masażu limfatycznego ręki
ALANCE mankiet do masażu limfatycznego ręki

Mankiet do masażu limfatycznego ręki jest zakładany na lewą i prawą rękę, dostępny w rozmiarach L oraz XL i kolorach czarnym, ciemny brąz oraz kość słoniowa.

Mankiet posiada 5 niezależnych komór, które są napełniane powietrzem ze sterownika GSM03 będącego jednocześnie pompą powietrza.

 

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 350,00 zł

ALANCE mankiet do masażu limfatycznego nóg

ALANCE mankiet do masażu limfatycznego nóg
ALANCE mankiet do masażu limfatycznego nóg

Mankiet (na obie nogi) do masażu limfatycznego w kolorze czarnym. Rozmiar mankietu L, XL, XXL może być powiększony o dodatkowe 6cm przez zastosowanie wstawek na suwak błyskawiczny. Każdy z mankietów posiada 5 komór powietrznych i przewód przyłączeniowy do sterownika ALANCE GSM03.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 650,00 zł

ALANCE mankiet do masażu limfatycznego talii

ALANCE mankiet do masażu limfatycznego talii
ALANCE mankiet do masażu limfatycznego talii

Mankiet do masażu limfatycznego talii. Zaprojektowany specjalnie dla Pań, które pragną nadać swojej talii atrakcyjny kształt. Mankiet 5-komorowy podłączamy do sterownika GSM03 i wykonujemy 2 zabiegi dziennie (15 lub 30 minut rano i wieczorem).

Dostępność: mała ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 700,00 zł
szt.

ALANCE mata do masażu limfatycznego pleców

ALANCE mata do masażu limfatycznego pleców
ALANCE mata do masażu limfatycznego pleców

Mata do masażu limfatycznego pleców rozluźnia mięśnie i daje ulgę osobom cierpiącym na bóle pleców i kręgosłupa. Mata zawiera 5 komór napełnianych powietrzem odpowiadających za masaż odcinków kręgosłupa szyjnego, łopatek, bioder, miednicy oraz części lędźwiowej. Mata dostępna jest w kolorze czarnym lub w kolorze brązowym (zestaw kompletny). Współpracuje ze sterownikiem ALANCE GSM03.

Dostępność: dostępne

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 750,00 zł
szt.

ALANCE sterownik systemu GSM03

ALANCE sterownik systemu GSM03
ALANCE sterownik systemu GSM03

Sterownik marki ALANCE do 5-komorowych mankietów masażu (drenażu) limfatycznego. Sterownik GSM03 automatycznie rozpoznaje rodzaj podłączonego mankietu. Urządzenie posiada wbudowany tryb pracy ręcznej oraz 2 programy automatyczne trwające 15 lub 30 min. Na wyposażeniu jest pilot bezprzewodowy dzięki któremu nie trzeba schylać się do sterownika.

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 1 000,00 zł
szt.

ALANCE zestaw do masażu limfatycznego ręki

ALANCE zestaw do masażu limfatycznego ręki
ALANCE zestaw do masażu limfatycznego ręki

Zestaw ALANCE do masażu limfatycznego ręki zawiera 5-cio komorowy mankiet na rękę oraz sterownik z pompą powietrza i pilotem bezprzewodowym. Mankiet jest uniwersalny, może być zakładany na lewą i prawą rękę.

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 1 200,00 zł

ALANCE zestaw do masażu limfatycznego nóg

ALANCE zestaw do masażu limfatycznego nóg
ALANCE zestaw do masażu limfatycznego nóg

Zestaw do masażu (drenażu) limfatycznego nóg składa się z mankietu na obydwie nogi oraz sterownika systemu GSM03 wraz z pilotem bezprzewodowym. Mankiety na nogi można poszerzyć dokupując opcjonalne wstawki wpinane na zamek błyskawiczny na całej długości. W zestawie są dostępne mankiety o rozmiarach M, L, XL, XXL oraz X-Long. Podstawowy kolor mankietu oraz sterownika jest czarny, na życzenie ciemny brąz lub jasny (kość słoniowa).

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 1 450,00 zł

ALANCE zestaw do masażu limfatycznego talii

ALANCE zestaw do masażu limfatycznego talii
ALANCE zestaw do masażu limfatycznego talii

Zestaw zawiera matę do masażu limfatycznego wykonaną w technologii 5-komorowej wraz ze sterownikiem GSM03, pilotem bezporzewodowym oraz instrukcją obsługi.

Dostępność: mała ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 1 600,00 zł
szt.

ALANCE zestaw do masażu limfatycznego pleców

ALANCE zestaw do masażu limfatycznego pleców
ALANCE zestaw do masażu limfatycznego pleców

Zestaw zawiera matę do masażu limfatycznego wykonaną w technologii 5-komorowej wraz ze sterownikiem GSM03, pilotem bezporzewodowym oraz instrukcją obsługi.

Dostępność: dostępne

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 1 650,00 zł
szt.

ALANCE zestaw pełny do masażu limfatycznego

ALANCE zestaw pełny do masażu limfatycznego
ALANCE zestaw pełny do masażu limfatycznego

Kompletny zestaw do masażu limfatycznego marki ALANCE. W skład zestawu wchodzi mankiet do masażu nóg, mankiet do masażu ręki, mankiet do masażu talii, mata do terapii bólów pleców i kręgosłupa. W opakowaniu znajduje się sterownik wraz z pilotem bezprzewodowym, instrukcja obsługi. Zestaw jest wykonany w kolorze ciemno-brązowym (na specjalne życzenie czarnym).

Dostępność: dostępne

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 2 900,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl