Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Nakładka bidetowa na sedes BOBSLEI

Nakładka bidetowa BOBSLEI to najtańsze rozwiązanie wspierające codzienną higienę intymną. Urządzenie wymaga podłączenia do zimnej wody (BOBSLEI I) lub ciepłej i zimnej (BOBSLEI II). Najczęściej wykorzystuje się baterię podumywalkową z przyłączem 3/8". W zestawie fabrycznym znajdują się trójniki z zaworami oraz elastyczny biały wężyk o grubości 6mm doprowadzający wodę do panelu nakładki.

Nakładkę bidetową na sedes instalujemy pod deską sedesową tymi samymi śrubami którymi przykręcona jest deska. Kształt miski ceramicznej nie ma znaczenia. Ważny jest rozstaw otworów (maksymalnie 19cm) do mocowania deski oraz płaska równa powierzchnia, co najmniej 4,5cm do ściany (lub ściany zbiornika do spłukiwania). Nakładka bidetowa nie podgrzewa wody ani nie zwiększa jej ciśnienia dlatego przed zakupem należy sprawdzić jakie jest ciśnienie robocze wody w wodociągu. Należy także zwrócić szczególną uwagę jeżeli w instalacji jest piec podgrzewający wodę, który może zmniejszać jej ciśnienie (niewielkie zużycie wody może także nie być wystarczające do uruchomienia pieca gazowego typu "Junkers".

Nakładka bidetowa to rozwiązanie uniwersalne pasujące do muszli sedesowej normalnych rozmiarów. Końcówki myjące wysuwają się dopiero po otwarciu zaworu. Konstrukcja zaworu umożliwia szybką - jednym ruchem regulację temperatury i ciśnienia wody. Kształt zaworu oraz panelu sterującego ułatwia łatwe utrzymanie nakładki bidetowej na sedes w czystości. Po zainstalowaniu nakładki należy sprawdzić czy deska sedesowa po opuszczeniu nie naciska na nakładkę w części z której wysuwają się końcówki myjące. Jeżeli wewnętrzna krawędź deski w tylnej części opiera się o nakładkę przy zamykaniu należy pilniczkiem lub nożem tapicerskim usunąć fragment krawędzi powodujący kolizję. W przeciwnym przypadku nastąpi złamanie króćców doprowadzających wodę do końcówek myjących powodujących trwałe uszkodzenie produktu.  

 

BOBSLEI I - tylko woda zimna                                                         BOBSLEI II - woda ciepła i zimna

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl