Deska myjąca w toalecie osoby niepełnosprawnej 0

Bardzo często nie potrafimy wczuć się w sytuację osoby niepełnosprawnej lub niedołężnej i wykazać się zrozumieniem dla jej uczuć związanych z kwestiami codziennej higieny intymnej. Okazuje się, że codzienna toaleta jest bardzo silnym stresem dla osoby, która zawsze musi prosić opiekuna o pomoc w korzystaniu z toalety. Podopieczny skazany na proszenie o wsparcie w każdej wstydliwej dla niej potrzebie potrafi nawet powstrzymywać się od załatwiania ich, co ma złe skutki dla zdrowia. Pomocna może stać się deska myjąca w toalecie osoby niepełnosprawnej.

Nie lekceważ uczuć drugiej osoby!

Zupełnie nieświadomie lekceważymy poczucie godności niepełnosprawnego, które wystawiane jest na ciężką próbę każdego dnia. Nie możemy zostawiać go z tym uczuciem samemu sobie. Okazuje się, że w sumie w bardzo prosty sposób możemy usamodzielnić go, instalując deskę myjącą zwaną także bidetem elektronicznym na muszli sedesowej. Koszt zakupu bidetu elektronicznego to wydatek rzędu 1300zł. Często deskę bidetową możemy zainstalować nawet na istniejącym zestawie typu kompakt. Taki zakup może potwierdzić również naszą troskę o osobę niepełnosprawną, o jej poczucie godności. Na pewno będzie wdzięczna za taki wyraz opieki nad nią i jej samopoczuciem.

Co daje takie rozwiązanie?

Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie szybko usamodzielnić osobę w procesie korzystania z toalety i wspólnie budować poczucie samodzielności i godności. Korzystanie z bidetu elektronicznego czy deski myjącej jest bardzo proste i przypomina korzystanie z pilota do bramy garażowej. Zwykle korzystamy z dwóch przycisków Mycie (Wash) Zakończ (Stop). Część modeli bidetów posiada funkcję suszenia, która jest w stanie zastąpić papier toaletowy. Dzięki tak prostemu urządzeniu pozwalamy naszym seniorom na odbudowę pewności siebie i poczucia własnej wartości. Tak proste rozwiązanie pozwala uniknąć wstydliwych czy kłopotliwych dla niepełnosprawnego sytuacji. Odbuduje wiarę w samodzielność.

Nakładki myjące dla niepełnosprawnych

Zainstalowanie nakładki na sedes to wygodne rozwiązanie dla mężczyzn i dla kobiet. Często posiada dwie funkcje mycia okolic intymnych: tylne oraz damskie. Wystarczy wybrać odpowiedni przycisk i uruchomić odpowiednią dyszę. Odpowiednia toaleta pozwala uniknąć infekcji intymnych, na które osoby z obniżoną odpornością są podatne. Łatwość obsługi takich nakładek pozwala na samodzielność nawet osobom z niedowładem ręki.

Funkcje sprzętu

Oprócz wspomnianej wcześniej funkcji mycia i suszenia, można wybrać deskę, w której istnieje funkcja regulacji ciśnienia strumienia oraz temperatury wody. Niepełnosprawny może sam dopasować parametry do swoich potrzeb za pomocą wychylnego uchwytu. Nie musi się obracać, przyjmując niewygodne pozycje. To sprzęt toaletowy dostosowuje się do pacjenta, a nie pacjent do sprzętu.

Akcesoria

Aby zapewnić jak najdłuższą trwałość sprzętu, warto uzupełnić zakup o przydatne akcesoria takie, jak filtry do wody, filtry węglowe czy do usuwania przykrych zapachów. Zapobiegną one osadzaniu się piasku czy kamienia na zaworach oraz w środku dysz doprowadzających wodę, a także zadbają o uzdatnienie wody do jej bezpiecznego stosowania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl