Bidet dla seniorów 0

Jak istotna jest dla seniorów możliwość bycia samodzielnym i zachowanie poczucia godności, wielu z nas dowiaduje się dopiero wtedy, gdy staje się bezpośrednim świadkiem zmagań osób starszych z codziennością. Najbardziej jest to widoczne w ośrodkach opieki nad starszymi, gdzie schorowani ludzie robią wszystko, by zachować swoją intymność i godność. Należy zdać sobie sprawę, że każdy człowiek, a zwłaszcza starszy chce być samodzielny, najbardziej w zakresie zachowania podstawowej higieny. Zdecydowanie trzeba mieć na uwadze, jak wrażliwe są te kwestie i rozważyć, jak można chronić poczucie godności starszej osoby. Odpowiedzią na ich potrzeby mogą się okazać spotykane w nowoczesnych, drogich domach czy hotelach wyposażenia łazienkowe, które wspomagają utrzymanie higieny w miejscach intymnych.

Przerwać błędne koło

Orientując się na rynku sprzętu rehabilitacyjnego łatwo można dostrzec, że nie obfituje on w duży wybór takiego wyposażenia. Bidety elektroniczne czy nakładki na toalety nie interesują właścicieli nawet największych sieci sklepów, gdyż klienci o nie nie pytają. Nie pytają z kolei, dlatego, że nie mają świadomości ich istnienia. Nie informują ich o takich udogodnieniach lekarze czy opiekunowie, a być może niepotrzebny wstyd również powstrzymuje ich przed poszukiwaniem pomocy. Wyszliśmy więc naprzeciw ich potrzebom, przerywając błędne koło i oferując najlepszy sprzęt, który wspomoże naszych seniorów w toalecie

Proste rozwiązania, by ułatwić codzienność

Bidet elektroniczny czy nakładka myjąca na toaletę z funkcją bidetu zdecydowanie wpłyną na komfort seniorów. Bidety elektroniczne instaluje się bezpośrednio na muszli klozetowej zamiast normalnej deski. Do niego podłączona zostaje zimna woda i prąd, który ją podgrzewa. Nakładka z kolei to prostsze urządzenie, które montujesz na muszli. Zazwyczaj nakładki i bidety posiadają dwie dysze myjące: jedną, specjalnie dla Pań i drugą - uniwersalną. Nakładka to tańsza opcja. Ci, którzy cenią sobie jeszcze większy komfort, mogą wybrać sprzęt z funkcją suszarki i przez to wyeliminować konieczność użycia papieru toaletowego.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl