Bidet czy deska myjąca – co wybrać? 0

Jeszcze do całkiem niedawna ten element łazienki kojarzyliśmy głównie z luksusowymi hotelami czy odwiedzinami u krewnych lub przyjaciół mieszkających za granicą. Od pewnego czasu bidety można spotkać jednak i w polskich mieszkaniach. Na popularności zyskują zwłaszcza modele w wersji elektronicznej, czyli tzw. deski myjące. Nie wiesz, czy lepiej postawić na klasyczne rozwiązanie, czy może jednak dać się porwać nowoczesności? Nie martw się, w dzisiejszym artykule przyglądamy się zaletom obu tych urządzeń sanitarnych!

Gdzie sprawdzi się klasyczny bidet?

Z reguły decydują się na niego właściciele łazienek o nieco większych wymiarach. Dobrze dobrany bidet stanowi designerski, a jednocześnie bardzo funkcjonalny element wyposażenia. Bez większego trudu znajdziemy na rynku model świetnie komponujący się nie tylko z miską WC, ale również pozostałym wystrojem. Trzeba jednak zaznaczyć, że instalacja tego urządzenia wymagać będzie remontu ze względu na konieczność doprowadzenia wody. Warto też zwrócić uwagę, że nie są tak przyjazne w użytkowaniu dla seniorów lub osób niepełnosprawnych jak nowoczesne deski myjące.

Bidet elektroniczny – doskonałe połączenie wygody i higieny

Jak to jednak często bywa, klasyczne rozwiązania w wielu aspektach nie są w stanie dorównać innowacyjnym urządzeniom sanitarnym. Doskonale to widać przy porównaniu tradycyjnego bidetu oraz zaawansowanej technologicznie deski myjącej. Ten pierwszy nie tylko zajmuje nam cenne miejsce w łazience, ale i czas – trzeba przecież się na niego przenosić z toalety oraz regularnie czyścić. Deska myjąca jest natomiast zdecydowanie bardziej komfortowa w użytkowaniu. Instaluje się ją zamiast zwykłej deski na muszli klozetowej, a cała obsługa urządzenia odbywa się z poziomu intuicyjnego panelu sterującego.

Poszczególne modele wyposażone są w przydatne dodatki – np. HDB 120 od WACO Corp posiada funkcję suszenia, dzięki czemu można oszczędzić na zakupie papieru toaletowego. Cykl mycia trwa 2-3 minuty, a później rozpoczyna się 3-minutowe suszenie. Jeżeli połączymy to z faktem, że urządzenia czyszczą się automatycznie, produkty tego typu stanowią wręcz nieodzowne wyposażenie łazienki seniorów bądź osób z ograniczeniami ruchowymi.

Funkcjonalny bidet elektroniczny zamówisz w dobrej cenie w sklepie online Aquasol. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą łatwych w obsłudze desek myjących!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl