Bidet elektroniczny w remontowanej łazience 0

Wiele osób planujących remont toalety uwzględniający instalację deski myjącej natrafia na problem dopasowania miski ceramicznej do kształtu i modelu deski bidetu elektronicznego. 

Najbardziej funkcjonalna i estetyczna to instalacja miski wiszącej na stelażu podtynkowym. Do wyboru właściwej miski ceramicznej może pomóc szablon (obrys deski myjącej) który można pobrać ze sklepu po każdym produktem w sekcji "Pliki do pobrania". W praktyce warto wykorzystać rozwiązania sprawdzone przez naszych Klientów:

1) STELAŻ; wybór stelaża polega na sprawdzeniu ilości miejsca w toalecie które możemy przeznaczyć na konstrukcję zawierającą zbiornik na wodę przyłącze oraz odprowadzenie. Warto wybrać model który umożliwia zainstalowanie podajnika kostek dezynfekujących. W takmi rozwiązaniu unikamy wiszących kostek, kulek czy najklejanych gwiazdek na powierzchnię ceramiki muszli. Aktualnie dwie marki proponują stelaż z podajnikiem GROHE (warto kupić zestaw 5w1 z matą i przyciskiem oraz podajnikiem kostek GROHE Fresh) lub KOŁO (np. TechnikGT). Jesteśmy przekonani, że zakup stelaża z podajnikiem kostek dezynfekujących bardzo szybko docenimy gdyż odpadnie nam obowiązek wymiany kulek lub kostek zawieszanych na obrzeżu muszli ceramicznej.

2) CERAMIKA; najlepiej wybrać miskę ceramiczną w której otwory do mocowania deski sedesowej są wykonane na wylot, dzięki takiemu rozwiązaniu szybko zainstalujemy bidet lub deskę sedesową bez konieczności martwienia się o specjalny system mocowania. Do standardowych desek myjących HYUNDAI najlepiej pasuje bezrantowa miska NOVA PRO OVAL marki KOŁO lub model VICTORIA marki ROCA. Producent oferuje miskę bez deski sedesowej dzięki czemu za zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na podajnik kostek do stelaża.

3) KOSZTY; stelaż np. GROHE (przykł. Rapid SL zestaw 5w1) 640zł + FRESH (podajnik kostek) 140zł + KOŁO NOVA PRO OVAL 320zł.

Za cenę 2400zł {1100zł + bidet HDB-100 1290zł} otrzymujemy nowoczesną toaletę myjącą z miską wiszącą, która nie posiada kołnierza pod którym zwykle osadza się kamień lub grzyb. Miska wisi "na ścianie" dzięki czemu będzie nam dużo łatwiej utrzymać podłogę toalety w czystości. Spłukująca woda dokładnie obmywa całe wnętrze muszli prosto ze zbiornika z kostkami dezynfekującymi. Dostęp do podajnika kostek znajduje się pod przyciskiem spłukiwania, dzięki czemu łatwo je uzupełniać. Kostki kupujemy w dowolnym sklepie na stoisku chemii gospodarczej.

Jeżeli zakup i instalacja zestawu wiszącego jest na granicy naszych możliwości finansowych, to ten etap prac kończymy na przygotowaniu doprowadzenia wody zakończonego kranikiem w standardzie 3/8" lub 1/2" oraz gniazdkiem elektrycznym z uziemieniem. Zwykle przyłącze wody do bidetu elektronicznego znajduje się pod panelem sterowania czyli poniżej powierzchni ceramiki a doprowadzenie prądu z drugiej strony (patrząc od przodu z lewej woda z prawej gniazdko elektryczne). 

Kiedy możliwości fianansowe już nam pozwolą zakupić deskę myjącą, przy tak przygotowanej instalacji założenie i uruchomienie bidetu HYUNDAI HDB zajmie nam mniej niż 30 minut a wszystkie czynności będziemy mogli wykonać samodzielnie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl