Nakładka myjąca na sedes czy bidet elektroniczny? 0

Nakładka myjąca na sedes i bidet elektroniczny zostały wymyślone jako produkty ułatwiające codzienną higienę intymną, chociaż komfort korzystania z obydwu rozwiązań jest zupełnie inny. Nakładka myjąca na sedes jest wykonana w dwóch wersjach: 1) z podłączeniem do zimnej wody 2) z podłączeniem do zimnej i ciepłej wody.

Biorąc pod uwagę koszt, zakup nakładki myjącej jest to najtańsze w pełni funkcjonalne rozwiązanie ułatwiające codzienną higienę intymna. W tym wariancie korzystamy z posiadanej ceramiki i deski sedesowej pod którą instalujemy nakładkę i podłączamy wodę przez trójniki z zaworem. Nakładki myjące BOBSLEI w odróżnieniu od innych podobnych produktów posiadają regulację ciśnienia i temperatury (BOBSLEI II) w jednym wychylnym uchwycie regulatora. Dzięki temu unikniesz niespodzianki zimnego lub zbyt gorącego strumienia wody myjącej. Wielu klientów zwraca uwagę na trudności użytkowania nakładek z pokrętłami, ponieważ zbyt dużo czasu zajmuje odnalezienie właściwego pokrętła i kierunku regulacji. Co więcej taki panel trudno jest utrzymać w czystości. Niewątpliwą zaletą jest cena nakładki oraz łatwość instalacji jeżeli w zasięgu sedesu znajduje się umywalka z doprowadzeniem wody ciepłej i zimnej.

Nakładka myjąca przewidziana jest do instalacji na płaskiej równej powierzchi. W praktyce rzadko spotykane są trudności z jej instalacją. Jeżeli występują to należą do jednej z 2 typowych grup problemów:

- miska ceramiczna jest połączona ze zbiornikiem na wodę i otwory do mocowania deski znajdują się przy ścianie zbiornika przez co nie ma miejsca na założenie nakładki,

- miska ceramiczna posiada otwory do mocowania deski tylko w górnej powierzchni ceramiki ("nie na wylot") i konieczny jest specjalny system zakładania deski sedesowej,

- deska sedesowa posiada zbyt głęboką krawędź wewnętrzną, która może się opierać o tę część nakładki z której wysuwają się końcówki myjące. Krawędź deski opierająca się o nakładkę może zmienić kierunek strumienia wody w najgorszym przypadku złamać nakładkę. W takiej sytuacji należy zmienić deskę sedesową.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl