Pytania i odpowiedzi

< Czy można uzyskać częściową refundację przez PFRON zakupu i instalacji produktów codziennej higieny intymnej? >

PFRON jest tylko "Kasjerem" wypłacającym środki będące refundacją poniesionych kosztów. Aby móc skorzystać ze środków należy skontaktować się z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i złożyć stosowny wniosek. W przypadku osób niepełnosprawnych sugerujemy skorzystanie z programu likwidacji barier technicznych w związku z indywidualnymi potrzebami osób niepełnosprawnych. Należy pamiętać że uzasadnienie zakupu takiego produktu leży w interesie Wnioskodawcy a każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie. Nie ma listy produktów objętych refundacją, dlatego należy przygotować takie uzasadnienie aby wniosek został zaakceptowany.

 

Dlaczego produkty marki HYUNDAI nie są tańsze od innych wyrobów? >

Aktualnie wiele firm oferuje swoje produkty konkurując wyłącznie ceną. W naszej ocenie produkty firmy HYUNDAI Wacortec charakteryzują się najlepszym kompromisem stosunku ceny do jakości. Wiele tanich produktów wygląda lepiej na zdjęciach niż w rzeczywistości. Bardzo często atrakcyjna cena wiąże się z ryzykiem jednorazowego lub krótkotrwałego okresu użytkowania.

 

< Dlaczego firma AQUASOL oferuje bidety tylko jednej marki HYUNDAI? >

Mamy wieloletnią historię współpracy z firmami koreańskimi. HYUNDAI to markowy producent znany w Polsce z szeregu udanych modeli samochodów oraz produktów elektroniki użytkowej. Zresztą staramy się uzupełnić ofertę o oczyszczacze powietrza tak niezbędne w kraju w którym w wielu miejscach jakość powietrza jest najgorsza w Europie. Chcielibyśmy utrzymywać wysoki poziom wiedzy i kompetencji oraz zadowolenia naszych Klientów mając świadomość, że trudno jest zbudować dobrą ofertę produktów konkurujących ze sobą i utrzymywać zapas części zamiennych w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Często otrzymujemy propozycje współpracy z producentami z Chin. To nieznacznie niższa cena oraz zespół do rozwiązywania ewentualnych problemów po sprzedaży. Wolimy nie sprzedawać tych produktów i unikać problemów dla naszych Klientów.

  

< Dlaczego bidety elektroniczne są trudno dostępne w sklepach z Artykułami łazienkowymi? >

Dotychczasowe próby współpracy z dużymi luksusowymi salonami produktów do łazienek i toalet nie zakończyły się powodzeniem. Firmy te nie są zainteresowane wprowadzeniem konkurencyjnych produktów do swojej oferty handlowej, bowiem są postrzegane jako zagrożenie dla marek Premium, które oferują tzw. toalety myjące o zbliżonych funkcjonalnościach i czterokrotnie wyższej cenie. Osoby zarządzające sprzedażą są zainteresowane sprzedażą produktów droższych o większej marży.

 

 

< Jakie jest dopasowanie bidetów elektronicznych do aktualnie dostępnych muszli sedesowych w Polsce? >

Każdy region czy kraj ma swoją specyfikę obejmującą ceramikę sanitarną. Rynek europejski a zwłaszcza polski jest zbyt mało liczącym się obszarem w tym sektorze produktów. Kształt desek standardowych pasuje do ponad połowy ceramiki sanitarnej o kształcie owalnym. Nie posiadamy modeli do muszli o kształtach nieregularnych w tym prostokątnych.

 

< Jaki jest okres bezawaryjnej eksploatacji bidetów elektronicznych? >

Okres poprawnego użytkowania zależy bezpośrednio od jakości wody. Usterki z którymi mamy do czynienia spowodowane są drobinkami zanieczyszczeń oraz kamieniem osadzającym się wewnątrz urządzenia. Dlatego dobry stan filtrów oraz wysoka jakość wody znacznie przedłużają czas użytkowania. Kolejnym elementem wpływającym na niezawodność jest instalacja elektryczna. Awarie sieci energetycznej powodujące przepięcia sieci elektrycznej najczęściej powodują uszkodzenia płytki transformatora i płyty głównej. W tej sytuacji wymiana tych elementów pociąga za sobą koszty.

 

< Jakie są zagrożenia w eksploatacji bidetów elektronicznych i nakładek myjących na WC? >

Podstawowym czynnikiem jest poprawna instalacja tzn użytkowanie urządzeń w dopuszczalnym zakresie ciśnienia wody (zbyt duże ciśnienie doprowadzonej wody powoduje podciekanie wody pod panelem sterującym nakładki myjącej). Wówczas należy zastosować reduktor ciśnienia - patrz instrukcja obsługi. Ważna jest także poprawnie działająca instalacja elektryczna z uziemieniem doprowadzająca zasilanie bez skoków napięcia i zakłóceń sieci.

W dłuższym okresie czasu ważne jest stosowanie się do zasad użytkowania urządzeń opisanych w instrukcji obsługi. Zabronione jest polewanie wyrobów lub ich części agresywnymi środkami chemicznymi stosowanymi do dezynfekcji ceramiki typu "Domestos", "Cilit Bang" etc.  Zabronione jest pozostawianie środków chemicznych w misce ceramicznej ("niech się przegryzie przez kamień") przy zamkniętej pokrywie na dłużej. Pozostawanie bidetu elektronicznego lub nakładki w tak żrącym i agresywnym środowisku powoduje przyspieszoną korozję stali nierdzewnej, z której są wykonane niektóre elementy jak np. końcówki myjące w nakładkach BOBSLEI czy śruby. Niezależnie od okresu eksploatacji, uszkodzenia powstałe od kontaktu z zawiesiną środków dezynfekujących i wybielających nie podlegają gwarancji. Skorodowane łby śrub oraz rozwarstwiona powierzchnia stali nierdzewnej jednoznacznie świadczy o stosowaniu niedozwolonych środków chemii gospodarczej. W tym miejscu przypominam, że jedyną dopuszczalna przez producenta metodą mycia jest ciepłe mydło w płynie oraz szczoteczka do zębów z miekkim włosiem. Bidety elektroniczne posiadają specjalny tryb wysuwania końcówki do mycia ręcznego przez czas 2-3 minut.     

 < Jakie są podstawowe różnice pomiędzy bidetami elektronicznymi HYUNDAI a wyrobami innych producentów? >

Firma HYUNDAI produkuje bidety elektroniczne już trzeciej generacji. Każda generacja produktów niesie ze sobą modyfikacje i ulepszenia mające na celu ograniczenie kosztów napraw w wydłużonym okresie eksploatacji oraz funkcji wyprzedzających produkty konkurencji. Bardzo dobrym przykładem jest aktualny model HDB-100, który jako podstawowy posiada wszystkie możliwe funkcje mycia, w standardzie ceramiczny przepływowy podgrzewacz wody oraz czujnik zajętości. Wyroby marki HYUNDAI są w pełni dojrzałe a producent nie każe dopłacać Klientowi za funkcje mające bezpośredni wpływ na ergonomię i ekonomię korzystania z wyrobu.  

 

< Jakie są podstawowe różnice pomiędzy nakładkami myjącymi HYUNDAI Bobslei a wyrobami innych producentów? >

Produkty z linii BOBSLEI to wyroby dla osób o skromniejszym budżecie ale przewyższające ergonomią wszystkie inne modele oferowane na rynku. Podstawową różnicą jest system sterowania wodą który pozwala jednocześnie regulować temperaturę (wychylenie w poziomie) oraz jednocześnie siły strumienia (wychylenie w pionie). Dzięki takiemu rozwiązaniu szybko i precyzyjnie można regulować obydwa parametry. Tańsze rozwiązania firm chińskich bazują na pokrętłach umieszczonych w linii mocowania deski sedesowej. Zaletą takiej konstrukcji może być tylko cena, bowiem trudno sobie wyobrazić szukanie właściwego pokrętła "z tyłu za plecami" i kierunku obrotu aby szybko zmienić temperaturę i ciśnienie. Nikomu z Państwa nie życzę takiego doświadczenia.

 

< Czy można negocjować indywidualnie cenę zakupu? >

W uzasadnionych przypadkach firma zgadza się na rabat pod warunkiem uczestnictwa w programie "AQUASOL Galeria Realizacji". Warunki i wysokość rabatu są uzgadniane indywidualnie. Kupujący jest zobowiązany do przekazania zdjęć własnej instalacji w odpowiedniej ilości pozwalając na umieszczenie ich na stronie sklepu.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl